תחבורה

שעלבים נמצאת במיקום מרכזי בין העיר מודיעין לבין לטרון ובין כביש 1 וכביש 443 (ירושלים-תל אביב). במרחק 5 דקות נסיעה מכביש 431 ובקרבת כביש 6.

תחבורה ציבורית:

אוטובוס לשעלבים – התחבורה הציבורית אל תוך הקיבוץ ממנו מופעלת ע"י חברת קווים:
אוטובוס לצומת משמר איילון – מצומת משמר איילון, ישנה תנועה ערה של קווים בינעירוניים למספר מוקדים בארץ. הצומת מרוחקת כ-5 דקות נסיעה משעלבים.
אוטובוס ומוניות שירות למודיעין – ממרחב העיר מודיעין, ישנה תנועה רבה של קווים בינעירוניים למספר מוקדים בארץ, כמו גם מוניות שירות לירושלים. מודיעין מרוחקת כ-10 דקות נסיעה משעלבים.
רכבת למודיעין – במודיעין שתי תחנות רכבת האחת בסמוך לקניון (מודיעין מרכז) והשניה בסמוך למתחם ישפרו (פאתי מודיעין). לאתר רכבת ישראל

כניסות רכבים לשעלבים:

כניסה עליונה – מכיוון מודיעין, דרך נוף איילון. בכניסה לנוף איילון יש לפנות שמאלה בכיכר ולהמשיך ישר כ-400 מטרים עד לכיכר הבאה, להמשיך ישר בכיכר הבאה ולהתפתל עם הכביש כ-300 מטרים אל עבר בתיה הראשונים של שכונת החרוב (שכונת ההרחבה).
כניסה תחתונה – מכיוון משמר איילון. מצומת משמר איילון יש להמשיך ישר כ- 4 קילומטרים עם הכביש עד להגעה לשער כניסה צהוב, כאשר לאחר כ-200 מטרים ישנה פניה חדה ימינה לשכונת החרוב (ההרחבה) או להמשיך ישר ולפניה נוספת המובילה לעבר קרית החינוך, המרכול והבתים הותיקים.
201304142030293320

תחנת דלק מקומית:

בחלקו התחתון של הקיבוץ, סמוך לכניסה התחתונה נמצאת תחנת דלק של חברת "דור-אלון" למילוי עצמי.
לרישום כמנוי יש לפנות לאיתן שטרית.
 201303080111394226
דרך קיצור מהקיבוץ למרכז ישפרו- מודיעין וכביש 431:
המעוניינים להגיע מהקיבוץ למרכז ישפרו- מודיעין ולעבר כביש 431 תוך חיסוכן של 10 דקות עיקוף, מוזמנים לנסוע על אחריותם בלבד בדרך חקלאית (מצע מהודק) שהוכשרה ומשמשת רבים. יש לנסוע מהקיבוץ בכניסה התחתונה לכיוון משמר איילון. לאחר כקילומטר ישנו שילוט מצד שמאל ל"חוויה בכרמים", לאחריה יש שביל עפר מצד ימין עליו יש לדלג ובשביל העפר השני יש לפנות ימינה.  ניתן לזהות את הדרך בשילוט הנמצא בראשיתה ומתריע כי מדובר בדרך חקלאית והנסיעה באחריות הנוהג בה. אורך דרך העפר כקילומטר, בסופה יש לפנות ימינה למתחם ישפרו.
בכיוון ההפוך הכניסה לדרך נמצאת מול צומת הרחובות הגנן-הבנאי במרכז ישפרו (ליד מפעל עץ הזית והבנין האדום של "טובול").